23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Devletimizin temellerinin atıldığı, milli kurtuluş savaşımızın Büyük Millet Meclisi tarafından yürütülmeye başladığı günün 93. Yıldönümünü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlamanın gurur ve coşkusunu yaşıyoruz.

23 Nisan 1920, sadece Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin açılış tarihi değil aynı zamanda millet egemenliğine dayanan demokrasimizin ve cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı gündür. Milli egemenlik kavramı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin demokratik meşruiyet temelinde kurulduğunun en açık ifadesidir. Dünyada çocuklara armağan edilen tek bayram olma özelliği taşıyan 23 Nisan, kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin çocuklarımızın ve gençlerimizin omuzlarında yükselecektir. Türk Milleti’nin aydınlık geleceği olarak gördüğümüz çocuklarımızın, sağlıklı, mutlu ve özgür bireyler olarak yetişmeleri ve bu şekilde hayatlarını sürdürmeleri en büyük isteğimizdir.

Durak Köyü Resmi İnternet Sitesi olarak bu duygularla sevgi dolu yürekleri ve gülen yüzleriyle bu güne anlam katan çocuklarımızın ve aziz milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını tebrik ediyoruz.