Basından

ogretmenlikten imparatorluga

ÖĞRETMENLİKTEN İMPARATORLUĞA!

Tarih: 27.05.2013

Türkiye’nin en büyük 10 tekstil ihracatçısı arasında yer alan Ali Akkanat, “Tekstil şova gelmez” diyor. Olimpiyat standartlarındaki üretimi Adidas gibi dünya devlerinin gözdesi. Ali Akkanat tekstilin yanı sıra turizm ve enerjiyle de büyüyor. Onunki öğretmenlikten, 300 milyon dolarlık tekstil ve turizm imparatorluğuna bir yolculuk…
Ali Akkanat, 1985’li yıllarda Beyşehir’e açtığı tekstil fabrikasının pazarlama ayağını Almanya’da kurunca yükseliş öyküsü de başlıyor. Konya’da üretim yapan fabrika sipariş sorunu yaşamadan milyonlarca adedi Almanya’ya ihraç etmeye başlıyor.
“Mevlana’nın memleketinden geliyorum, ilk fabrikayı Beyşehir’de açınca bana yanlış yapıyorsun diyenler Mısır’a, Ürdün’e gitti” diyor.
Mevlana aşığı… Konya’daki türbenin dış restorasyonu onun desteğiyle yapıldı, bu yıl iç restorasyon tamamlanacak. Zamanla yatırım portföyüne turizm ve enerji işleri de giriyor. Belek Kempinski Hotel Dome, Belek Sirene Antalya Golf Club turizm yatırımlarından birkaçı.

Devamı İçin Tıklayın »

Basında AGO

Anadolu Gelişim Okulları Sahibi Musfata AKÇAY

Tarih: Mayıs 2019

Sadece Konya’da değil Türkiye’de de ilklerin okulu olmayı başaran Anadolu Gelişim Okulları, sunduğu eğitim anlayışıyla adından sıkça söz ettirecek. Eğitime gönülden destek veren ve en iyiyi başarabilmek için yola çıkan Anadolu Gelişim Okulları’nın Sahibi Mustafa Akçay ile bu yeni anlayışı konuştuk. Eğitimde olanla yetinmeyip en iyisine ulaşmayı hedefleyen Mustafa Bey; maçlarının sadece eğitim olmadığını, iyi bir eğitim vermenin yanı sıra dünya insanları yetiştirmek istediklerini dile getirdi.

Devamı İçin Tıklayın »