23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun

Milli iradenin temsil makamı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 99’uncu yıldönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. 

Tarihimizde önemli bir dönüm noktası olan 23 Nisan 1920, milletimizin ve ülkemizin kaderinin yeniden yazılmaya başlandığı bir tarihtir. Türkiye Büyük Millet Meclisi, Kurtuluş Savaşı’nda ülkemiz için önemli bir merhaleyi teşkil etmiş, milletimizin yeniden dirilişine öncülük ederek tarih yazmıştır.

Cumhuriyetimizin kurucusu ve ilk Meclis Başkanı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu önemli günü milletimizin geleceği olan çocuklara armağan etmiştir. Dünyada çocuklara armağan edilen tek bayram olma özelliği taşıyan 23 Nisan, Türkiye Cumhuriyeti’nin onlara güveninin ifadesidir.

En büyük arzumuz, çocuklarımızın sağlıklı ve güvenli ortamlarda iyi eğitim alarak ülkesine ve milletine faydalı bireyler olarak yetişmeleridir. Yarınlar, milli ve manevi değerlerle donanmış bugünün küçüklerinin omuzlarında şekillenecektir.

TBMM’nin açılışının 99’uncu yıl dönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor; Kurtuluş Savaşımızı sevk ve idare eden Birinci Meclisimizin kahraman üyelerini rahmetle yad ediyoruz.