Bugün 18 Mart, Çanakkale Destanın 98’inci Yıl Dönümü

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 98. Yıl Dönümü
Çanakkale Zaferi, ecdadımızın küçükten büyüğe tek vücut olarak gerçekleştirdiği destansı bir zaferdir. Temelinde güçlü bir inanç, büyük bir vatan aşkı ve özgürlük tutkusu vardır.
Milletin zor koşullar altında, imkan olarak kendinden kat kat üstün düşman kuvvetlerine karşı yazdığı büyük bir direniş destanı olan Çanakkale Zaferi, hem Kurtuluş Savaşı’nın yapılabilmesi, hem de bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu için bir meşale olmuştur.
Tarihimize altın harflerle yazdığımız büyük bir zafer olan Çanakkale Destanı’nı yazan binlerce şehidimiz, “Çanakkale Geçilmez” gerçeğini tüm dünyaya göstermiştir.

Edirne’den, Konya’dan, Diyarbakır’dan, Trabzon’dan, İzmir’den, Van’dan, vatan toprağının her yerinden savaşa katılarak dünyaya bir olmanın gücünü gösteren ecdadımızın emanetine bugün hep birlikte sahip çıkıyoruz. Onların kanlarıyla harcını kardığı ülkemizin barış ve huzur içinde varlığını sürdürmesi, dünya milletleri arasında en üstlere taşınması için var gücümüzle çalışıyoruz.
Zaferin 98. yılı vesilesiyle, bugün huzur içinde yaşadığımız vatanımız için canını feda eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, şükranla anıyoruz.