Çanakkale Bir Kahramanlık Destanıdır

“Çanakkale Zaferimizin 103’üncü yıldönümünü millet olarak büyük bir gurur ve heyecanla kutluyoruz. Çanakkale Zaferi, bu topraklarda yüzyıllarca devam eden varlığına son verilmek istenen milletimizin yazdığı bir kahramanlık destanıdır. Bütün imkânsızlık ve zorluklara rağmen elde edilen bu zafer, İstiklal Harbimize ve nihayetinde de Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden yolda çok önemli bir kilometre taşı olmuştur. Çanakkale, dün olduğu gibi bugün de milletimiz, ülkemiz ve geleceğimiz üzerine senaryolar yazanlar için hiçbir zaman unutmamaları gereken önemli bir derstir.

Çanakkale’de ortaya konan kardeşlik, birlik ve dayanışma, milletimize hem zaferi getirmiş hem de Kurtuluş Savaşımız için gerekli cesareti ve mücadele ruhunu vermiştir. Çanakkale, milletimizin vatanı, milleti, dini ve istikbali söz konusu olduğunda neleri başarabileceğini tüm dünyaya göstermesi açısından da oldukça önemlidir. 

Çanakkale’de eşsiz bir millete sahip olduğunu bütün dünyaya gösteren Türkiye, bugün de kendisine biçilen deli gömleğini yırtarak tarihteki misyonuna sahip çıkmaya devam ettiğini bütün dünyaya göstermektedir. Ülkenin birliği ve bölünmez bütünlüğünü koruma amacının yanı sıra bölge ve dünya barışını da korumayı amaçlayan Afrin Harekâtı, büyük bir başarıyla sürdürülmektedir. Tek bir sivile dahi zarar vermeden bir harekâtın nasıl yapılacağını yedi düvele gösteren ordumuz, 7’den 70’e tüm milletimizin desteği ile yeni kahramanlık destanları yazmaktadır.

Durak Köyü Resmi İnternet Sitesi olarak Çanakkale Zaferi’nin yıldönümü bu vesilesiyle bu toprakları bize vatan yapan bütün şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyoruz. Ruhları şad, mekanları cennet olsun.”