İstanbul’daki hain saldırıda Emre Horoz şehit düştü

İstanbul Beşiktaş’ta düzenlenen terör saldırısında şehit düşen polis memurlarından Nazif Emre Horoz’un acı haberi Konya’nın Seydişehir ilçesinde yaşayan dedesine ulaştı.

Şehit polis memuru 24 yaşındaki Nazif Emre Horoz’un Konya il merkezinde yaşayan anne ve babası, acı haberin ulaşmasının ardından İstanbul’a gitti. Şehidin Seydişehir ilçesi Stat Mahallesi’nde oturan dedesi Ali Öztürk’ün evine de acı haber ulaştı. Sabah damadının arayarak haber verdiği dede Ali Öztürk’ün evine ve sokağa Türk bayrakları asılırken, evin önüne taziye çadırı kuruldu.

Dede Ali Öztürk, torununun en son Konya’ya geldiğinde kendisini ziyaret ettiğini anlatarak, “Geldi burada konuştuk, sohbet ettik. Dedim ki bak ben bekçilik yaptım bir sene, önden gitme arkadan gitme, ortadan git dedim. Hatta önüne düşmüş yaralı varsa ona da yardımcı oluver ne olursa olsun dedim. Bir daha da telefonla da görüşmedik. Sabah duydum şehit olduğunu, saat 7’de damat aradı, ‘baba başkasından duyma benden duy, torunun Emre’yi kaybettik’ dedi. Yapacak bir şey yok, kabri cennet, ruhu şad olsun” dedi.

Şehidin 6 aylık ikizleri var
Şehit Nazif Emre Horoz’un iki yıl önce evlendiği ve altı aylık Elif ve Erva adında ikiz kız çocukları bulunduğu öğrenildi. Şehidin cenazesinin Konya’nın Seydişehir ilçesinde son yolculuğuna uğurlanacağı öğrenildi.

Kaynak: www.memleket.com.tr