Kadir Gecemiz Mübarek Olsun

21 Haziran 2017 – Rahmeti, mağfireti ve bereketiyle evlerimize, gönüllerimize misafir ettiğimiz bir Ramazan ayı daha bizlere veda ediyor.

Bu mübarek ayı, büyük bir coşku içinde ibadetlerimizi yaparak, yetimlerin başını okşayarak, gönül sofralarımızda birlik ve beraberliği pekiştirerek, ihtiyaç sahiplerinin yanında olarak dolu dolu idrak etmeye çalıştık. Şükürler olsun ki, Kur’an-ı Kerim’in inmeye başladığı ve Yüce Allah’ın hakkında müstakil bir sure gönderdiği müstesna bir gece olan Kadir Gecesi’ne kavuştuk.

Sayısız manevi güzelliğin yaşandığı ve mükâfatların sınırsız olarak verildiği bu gece, kaybettiklerimizi bulma, zihinleri ve gönülleri Yüce Kitabımız Kur’an-ı Kerim’e göre yeniden inşa etme, yeniden dirilme gecesidir. Bu mübarek gecede, geçen günlerimizi sorgulamalı, kendimizle hesaplaşmalı, iyi ve güzel davranışlarımızı artırmaya çalışmalıyız.

Ramazan ayı boyunca İslâm coğrafyasında yaşanan zulümlerin üzüntüsü yine yüreklerimizi dağladı. Kadir Gecesi’ni idrâk ederken, dünyanın neresinde olursa olsun zulüm altında inleyenlerin, yoklukla imtihan olanların dertleriyle dertlenelim, dualarımızda onları da eksik etmeyelim.

Durak Köyü Resmi İnternet Sitesi olarak Feyiz ve bereketin, rahmet ve mağfiretin nihayetsiz bahşedildiği, Ramazan ayının kalbi olan Kadir Gecesi’nin bütün İslam âlemi için hayırlara vesile olmasını diliyor, mübarek gecenin ülkemize, milletimize ve bütün insanlığa huzur getirmesini temenni ediyoruz.