Kurban Bayramınız Mübarek Olsun

21 Ağustos 2018 – Bizleri birbirine yakınlaştıran, yardımlaşma ve dayanışma duygularının zirveye ulaştığı Mübarek Kurban Bayramına bir kez daha kavuşmanın büyük mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz.

Bayramlar, sevginin, vefanın, merhametin doruk noktasına ulaştığı, birlik ve beraberlik duygularının yoğunlaştığı, sevinç, neşe ve coşkunun buluştuğu, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları ve kardeşçe kucaklaştıkları, ‘millet olma şuurunun’ kuvvetlendiği özel günlerdir.

Ülke olarak, sınırlarımızın içinde ve dışında huzurumuza kast eden terörle ve teröristlerle, ülkemize karşı başlatılan ekonomik savaşla mücadeleyi, kararlılıkla sürdürdüğümüz bu zorlu süreçte idrak ettiğimiz Kurban Bayramı vesilesi ile vurgulamak istiyorum ki; birlik ve beraberliğimizi bozmaya yönelik girişimler, ülkemiz üzerinde oynanmaya çalışılan oyunlar, beyhude bir çabadan öteye geçemeyecektir. 

Milli ve dini duyguları, inançları, örf ve adetleriyle ülkemiz, daima birlik içinde, iri ve diri olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle tüm Durakköylü hemşehrilerimizın ve İslam aleminin Kurban Bayramı‘nı kutluyor, aziz şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi ise şükranla anıyoruz. Ailelerimiz ve sevdiklerimizle beraber mutlu bir bayram geçirmeyi temenni ediyor, selam ve saygılar sunuyoruz.