Mehmet Arıkan Son Yolculuğuna Uğurlandı

Akkanat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Akkanat ile Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin’in kayınpederi Mehmet Arıkan (79) dün toprağa verildi.

Tedavi gördüğü S.Ü.Meram Tıp Fakültesi Hastanesi yoğun bakım ünitesinde yaşam mücadelesini kaybeden Arıkan için doğum yeri olan Derebucak ilçesine bağlı Durak Köyü’nde cenaze töreni düzenlendi. Törene işadamı Ali Akkanat ve Kemal Şahin, MHP Bilecik Milletvekili Bahattin Şeker, S.Ü.Rektörü Prof.Dr. Süleyman Okudan, Beyşehir Kaymakamı Cumali Atilla, Beyşehir Belediye Başkanı İzzet Taşcı, Seydişehir Belediye Başkanı Abdulkadir Çat, Seydişehir Garnizon Komutanı Mehmet Oyanık, S.Ü. Beyşehir A.Akkanat İşletme Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Hasan Kürşat Güleş, Çanakkale Müftüsü İbrahim Öcüt, Beyşehir’in eski belediye başkanlarından Adil Bayındır, Nazif Tekinöz ve çok sayıda vatandaş katıldı. Arıkan’ın cenazesi öğlen namazını müteakip kılınan cenaze namazı sonrasında köy kabristanında toprağa verildi. Cenazenin defnedilmesinin ardından Durak Köyü halk evinde cenazeye katılanlara yemek ikram edildi.

Öte yandan, Beyşehir Belediye Başkanı İzzet Taşcı, önceki gün vefat eden Mehmet Arıkan için taziye mesajı yayımladı. Taşcı, mesajında, şu cümlelere yer verdi:
“Beyşehirli işadamı Ali Akkanat’ın kayınpederi Mehmet Arıkan’ın vefatını üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayım. Merhuma Allah’tan rahmet, Ali Akkanat ve Arıkan ailesine başsağlığı diliyorum.”