Mevlid Kandilimiz Mübarek Olsun

19 Kasım 2018 – Bütün İslam âleminin Mevlid Kandilini tebrik ediyoruz, alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimizin dünyayı teşrifleri nedeniyle idrak ettiğimiz mübarek gecenin hayırlar getirmesini ve geleceğimizi aydınlatmasını diliyoruz.

Peygamber Efendimiz, insanların en hayırlısıydı. Güzel ahlakıyla, engin hoşgörüsüyle, adaletiyle, merhametiyle, mütevazılığıyla bütün insanlığa kucak açan örnek bir şahsiyetti. Mevlid Kandili, Peygamberimizin örnek hayatını, mesajlarını yeniden hatırlamak, yeniden düşünmek ve layıkıyla anlamak için bir fırsattır. Hayatımızın her alanında O’nu kendimize örnek edinmeli ve gösterdiği yoldan ayrılmamalıyız.

Allah Resûlü’nün dünyayı teşrif buyurarak şereflendirdiği gün, bütün insanlık, hatta bütün bir varlık âleminin bayramı sayılır. Bu vesileyle Durak Köyü Resmi İnternet Sitesi olarak bir kez daha tüm İslam âleminin ve hemşehrilerimizin Mevlid Kandilini tebrik eder; maddi ve manevi sayısız güzelliklerin yaşandığı bu anlamlı gecenin birliğimize, beraberliğimize ve hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz.