Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun

İçinde büyük hikmetler barındıran mucizelerle dolu bir gece olan mübarek Miraç Kandili’ne kavuşmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Peygamber Efendimiz’in yeryüzünün iki manevi merkezi arasında göklerde gerçekleştirdiği bu kutlu yolculuk, bütün beşeri hislerden tertemiz bir kulluğa, en yüce mertebeye terakki ediştir. Gönüllerimizin müstesna bir coşku yaşadığı bu mübarek gecede, Efendimiz’in kutlu yolculuğunun anlamını kavramaya, insan olarak vazifelerimizi yerine getirmeye çalışalım.
Bugün, dünyada savaşlar, işgaller, doğal afetler, insanların ve devletlerin hırs ve tutkuları yüzünden karşı karşıya kaldığımız olumsuzluklar var. Miraç Kandili, tüm bunlardan kurtulmak için Allah’ın sonsuz merhametinin kapısını dua ve niyazla çalmanın seçkin bir anıdır. Bu anın değerini bilelim ve daha güzel bir dünya için hep birlikte dua edelim.

Mübarek üç ayları yaşadığımız şu günlerde maddi ve manevi sayısız güzelliklerin yaşandığı bu anlamlı gecenin başta ülkemiz olmak üzere tüm dünyada barış, huzur ve hoşgörü ortamının gelişmesine vesile olmasını diliyor, tüm köylülerimizin, ülkemizin ve İslam aleminin mübarek Miraç Kandili’ni tebrik ediyoruz.