Mirac Kandiliniz Mübarek Olsun

23 Nisan 2017 – İçinde büyük hikmetler barındıran mucizelerle dolu bir gece olan mübarek Mirac Kandili’ne kavuşmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimizin mübarek Recep ayının 27. gecesi yaşadığı kutsal bir yolculuk olan Mirac, bütün beşeri hislerden tertemiz bir kulluğa, en yüce mertebeye terakki ediştir. Gönüllerimizin müstesna bir coşku yaşadığı bu mübarek gecede, Efendimiz’in kutlu yolculuğunun anlamını kavramaya, insan olarak vazifelerimizi yerine getirmeye çalışalım.

Mirac hadisesi, içinde bulunduğu derin anlam ve ifadelerle müminlere düşünme ve algılama imkanı ile Allah’a olan iman ve Hz. Peygamber’e bağlılıklarını pekiştiren bir sınavdır. Savaşların, acıların, doğal afetlerin yaşandığı dünyamızda insanoğlunun Miracı kendi içinde yaşaması büyük önem taşımaktadır.

Mübarek üç ayları ve Kutlu Doğum’un manevi atmosferini de yaşadığımız bu günlerde kutladığımız mübarek gecenin bütün dünyada barışa, huzura ve kardeşliğe vesile olmasını temenni ediyor, hemşehrilerimizin, ülkemizin ve İslam aleminin Mirac Kandili’ni tebrik ediyoruz.