Ramazan Bayramınız Mübarek Olsun

Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu da kurtuluş vesilesi olan Ramazan ayını huzur içinde tamamlayarak bayrama kavuşmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Mübarek Ramazan Bayramını bütün İslam âlemi ile birlikte köyümüzde idrak ediyor ve bayramın sevincini, neşesini, bereketini kardeşlerimizle paylaşıyoruz. Bu özel ve sevinç dolu bayram anları, inşallah ömrümüzün bütününe yayılsın ve bizi bereketler içinde bıraksın.

Mübarek misafirimiz Ramazan; yine kutlu bir rüzgâr gibi geldi ve geçti. Konya’da Ramazan’ı yaşamak, gerçekten müthiş bir güzellik ve tazelenme fırsatı oldu. Şehrimiz bu Ramazan’da da bin yıldır yaptığı gibi, ikram etti, sofrasını ve gönlünü açtı.

Camilerimiz, mescidlerimiz çocuklarımızın sesleriyle şenlendi. Bir yetimin başını okşayanlar, bir gönlü hoş edenler, bir küskünlüğü sona erdirenler, bir yoksulu sevindirenler… Bunların hepsi bize insan olmayı yeniden hatırlattı. Kalplerimize huzur, gönüllerimize huşu doldu.

Bizler mübarek Ramazan ayını huzur içinde yaşarken ne yazık ki ülkemizde ve Müslüman coğrafyalarda masumların akan kanlarına şâhid oluyoruz. İçimiz kanıyor. Yeryüzünün böyle sisli ve acılı olduğu zamanlarda biz de buruk ve kederliyiz. Bayramı bu gerçeklerin farkında olarak, adeta hicranla gönüllerimizde kutlamaya çalışıyoruz.

Son demde, İstanbul Atatürk Havalimanı’na yapılan terör saldırısını ve ülkemizin istikrarına yönelik tüm saldırıları lanetleniyor; hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Ülkemize, coğrafyamıza dönük küresel düşmanlıkların yok olmasını, bir barış ve esenlik dini olan İslam’ın merhametli dilinin herkesi kuşatmasını temenni ediyoruz. Ülkemizin, Büyük Türkiye hedefi doğrultusunda huzur ve güvenlik içinde güzel bir geleceğe yürümesi en büyük arzumuzdur.

Bayramdayız. Başta büyüklerimizin gönlünü alabilmenin, eş, dost, akraba ile görüşebilmenin yanında çocukları da sevindirmeyi unutmayalım.

Bu vesileyle hemşehrilerimiz başta olmak üzere, ülkemizin ve tüm dünya Müslümanlarının Ramazan bayramlarını tebrik ediyor, bu müstesna zamanlarda kuvvetlenen kardeşlik bağlarının hayatımızın bütün safhalarına yayılmasını diliyorum. Hayırlı bayramlar…