Selçuk-Akkanat işbirliği ile örnek proje!

Akkanat Eğitim ve Sağlık Vakfı ile Selçuk Üniversitesi arasında imzalanan protokol ile her yıl sosyal, ekonomik ve çevresel konularda sorumlulukların yerine getirilmesine imkan sağlayacak, toplumun kalkınmasına katkıda bulunacak, lisansüstü ve akademik çalışma yapan kişi ve kurumlara ‘Selçuk Üniversitesi Ali Akkanat Sosyal Sorumluluk Ödülleri’ verilmesi kararlaştırıldı. 2013 yılından itibaren verilmeye başlanacak ulusal düzeydeki Selçuk Üniversitesi Ali Akkanat Sosyal Sorumluluk Ödülleri’nde elemeler sonucu dereceye giren kişi ve kurumlara Akkanat Eğitim ve Sağlık Vakfı Başkanlığı’nın belirleyeceği para ödülünün yanısıra, teşekkür belgesi, ödül heykelciği ve plaket takdim edilecek. Yarışma için ulusal düzeyde Türkiye’nin tanınmış ve alanında uzman isimlerinden oluşan 5 kişilik seçici kurul oluşturulacak. Akkanat Holding’e ait Antalya Belek’teki Kempinski Hotel’de gerçekleştirilen imza töreninde söz alan Akkanat Eğitim ve Sağlık Vakfı Başkanı Ali Akkanat, “Sosyal sorumluluk konusunda Türkiye’nin ve Türk insanının gelişmesine katkıda bulunacak kişi ve kurumlara verilecek olan ödüller, sürdürülebilir ekonomik gelişme ve toplumsal refah ve yaşanabilir bir dünya için ekonomik, çevresel, kültürel ve sosyal gelişmeye destek ve katkıda bulunacak lisansüstü ve akademik çalışma yapan kişi ve kurumlara verilecek.” dedi.

“GENÇLER İÇİN ÖNEMLİ FIRSAT”
Protokolün taraflar için çok önemli olduğunu söyleyen Akkanat, “Selçuk Üniversitesi Ali Akkanat Sosyal Sorumluluk Ödülleri Yönergesi’ni bugün burada imzalayarak önemli bir projeyi başlatıyoruz. Bu projeyle en en çok ihtiyaç duyulan unsur olan sosyal sorumluluk bilincini canlandırmak istiyoruz. Dünya’daki sosyal sorumluluk projelerine ve toplumlara sağladığı katkılara baktığımızda bunun değerini daha iyi görebiliriz. Bu proje ayrıca öğrencilerimiz başta olmak üzere genç nesillerimizin sosyal sorumluluk açısından iyi birer araştırmacı olmaları için de önemli bir adım ve fırsattır.” dedi.

“PROJE GURUR KAYNAĞIMIZ”
Projenin Selçuk Üniversitesi’ne yeni bir aktivite de getireceğini söyleyen Akkanat, “Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden biri olan Selçuk Üniversitesi ile böyle bir projede bir araya gelmek bizim için çok önemli bir gurur kaynağıdır. Bundan önceki rektörümüz Sayın Prof. Dr. Süleyman Okudan gibi Sayın Prof. Dr. Hakkı Gökbel de Selçuk Üniversitesi’ne önemli katkılarda bulunuyor. Bu ödüllerle üniversite öğrencilerinin çevreye daha duyarlı, sosyal sorumluluk sahibi bireyler olarak yetişeceğine inanıyorum ve projenin yıllarca süregelmesini diliyorum.” dedi.

“DOSTLUK PROJESİNE İMZA ATIYORUZ”
Projenin sosyal sorumluluğun en güzel örneklerinden biri olduğunu dile getiren Rektör Prof. Dr. Hakkı Gökbel ise, “Hem Türkiye için hem de Konya için çok önemli bir proje. Akkanat Eğitim ve Sağlık Vakfı ile Selçuk Üniversitesi birlikte çok güzel çalışmalar yapacak. Ali Akkanat ve Üniversitemizin işbirliğine her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Beyşehir’deki okullarımız, Anamas Uygulama Oteli ve son olarak da kız yurdu bunun en güzel göstergesidir. Bugün bu birlikteliğin bir devamı olarak örnek olacak bir sosyal sorumluluk ödül yönergesine, beraberce gerçekleştireceğimiz dostluk projesine imza atıyoruz.” dedi.

“ÖDÜLLER CİDDİ BİR PRESTİJ GETİRECEK”
Ali Akkanat’a teşekkürlerini dile getiren Rektör Prof. Dr. Gökbel, “Üniversitem adına sizlere özel olarak teşekkkür ediyorum. Bizim açımızdan bu proje bir gurur vesilesidir. Bu ödüllerin yıllarca sürmesini diliyorum. Ödüllerin hem Selçuk Üniversitesi’ne hem de Akkanat Eğitim ve Sağlık Vakfına ciddi bir prestij getireceğine inanıyorum. Ödülü alanlar açısından hayatları boyunca önemli bir iftihar vesilesi olacaktır.” dedi. 2013 yılından itibaren verilmeye başlanacak Selçuk Üniversitesi Ali Akkanat Sosyal Sorumluluk Ödülleri’nde elemeler sonucu ödül almaya hak kazanan kişi ve kurumlara Akkanat Eğitim ve Sağlık Vakfı Başkanlığı’nın belirleyeceği para ödülünün yanısıra, teşekkür belgesi, ödül heykelciği ve plaket takdim edilecek. Yarışmanın tarihleri ve başvuru koşullarına ilişkin tüm detaylar önümüzdeki aylarda Selçuk Üniversitesi ve Akkanat Eğitim ve Sağlık Vakfı’nin internet sitelerinden duyurulacak.