SENDE TOPLUMA HİZMET ET PROJE SONUCU!

İstanbul Üniversitesi Almanca Öğretmenliği Bölümü Öğrencileri “Sende Topluma Hizmet Et” Projesi adı altında topladıkları yardımları Çanakkale nin Yenice İlçesi Akçakoyun Beldesinde yer alan, Akçakoyun Yatılı İlköğretim Bölge Okuluna ulaştırmak üzere 23 Mayıs 2009 tarihinde Akçakoyun Beldesine gitmişlerdir.

16 kişilik kafileden oluşan “Topluma Hizmet Uygulamaları” dersi kapsamında geliştirdikleri proje dahilinde Akçakoyun YİBO yu ziyaret ettiler. İbrahim Taş (Fukara Abdullah ın torunu, Hanife nin küçük oğlu), Salih Siliv ve Ahmet Demirli önderliğindeki öğrenci grubu okulula 1 projeksiyon aleti, 13 koli elbise, 2 koli spor malzemesi ve satranç takımı, 1 koli de kırtasiye malzemesi götürmüşlerdir.

Okulda kaldıkları 2 gün boyunca öğrencilerle birlikte vakit geçirdiler ve çeşitli aktiviteler yaptılar. Yapılan bazı aktiviteler şunlardır: Erkekler futbol maçı, kızlar voleybol turnuvası, satranç, ağaç dikimi, çilek toplama, öğrencilerle toplu piknik, çevre gezisi, gece Çanakkale Yenice MYO müzik gurubu rock konseri ve dans gösterisi, tiyatro ve kolbastı takımının gösterileri.

Okul Yönetimi tarafından grup başkanı İbrahim Taş, Salih Siliv ve Ahmet Demirli ye teşekkür plaketleri verildi. Bu etkinliğin gerçekleşmesinde büyük rol oynayan İstanbul Üniversitesi Almanca Öğretmenliği bölümü öğrencilerine ve onlarla irtibata geçmesini sağlayan İngilizce Öğretmeni Murat Aydın a ve emeği geçen tüm öğretmenlere çok teşekkür edilmiştir…

Bizim köylülerden bu projeye yardım eden şirketlerin isimleri şunlardır:
» Akkanat İmalat İhracat ve Ticaret A.Ş.
» Alteks Konfeksiyon İmalat İhracat ve Ticaret A.Ş.
» Arık Konfeksiyon İmalat İhracat ve Tic. Ltd. Şti.
» Metaş Nakış Tekstil Sanayi ve Tic. Ltd. Şti.
» Sedir Tekstil San. Tic. Ltd. Şti.
» Beyteks Konfeksiyon İmalat İhracat ve Ticaret A.Ş.
» Beybo Boya Sanayi ve Ticaret A.Ş.
» Durak Kırtasiye
» Öz Durak Tekstil Konf. Matbaacılık
» MF1 Sport Mağazaları

Bizde www.durakköyü.com ailesi olarak bu güzel projeye katkıda bulunan müteşebbislerimizi ve İbrahim Taş beyin şahsında ekibine göstermiş oldukları bu duyarlı davranışlarından ötürü teşekkür eder, yurdumuzda böyle örnek projelerin artmasını arzu ederiz.
=> Fotograflar: İbrahim Taş ve Ekibi