Serkan Erkök’e çarpan taksi şoförü yakalandı

07 Haziran 2016 – İstanbul Merter E-5 Karayolu’nda bir otomobilin çarpması sonucunda hayatını kaybeden Serkan Erkök’ün ölümüne neden olan taksi şoförü, film gibi bir operasyonla yakalandı

Nihat ULUDAĞ – GAZETE HABERTÜRK

20 Mayıs gecesi 04.30 sıralarında yaşanan olayda Aydın Üniversitesi Radyo ve Televizyon Bölümü son sınıf öğrencisi olan, senarist ve yönetmen Serkan Erkök’e çarpan taksi şoförü, arkasına bile bakmadan kaçtı. Arkadaşlarıyla birlikte mezuniyet kutlaması yapan 23 yaşındaki genç yönetmen hastanede hayatını kaybetti.

3 BİN SAATLİK GÖRÜNTÜ
Polis, olaya karışan otomobili bulmak için E-5 üzerindeki tüm MOBESE kameralarını saniye saniye izledi. 3 bin saati bulan görüntülerden, sağ farının kırıldığı anlaşılan aracın güzergâhı tespit edildi. Girdiği caddedeki kameralardan da aracın plakası belirlenince şoför Tahsin Ay gözaltına alındı. Taksici, “Olay sırasında takside bulunan müşteri, ‘Boş ver sen suçlu değilsin, devam et’ dedi. Ben de müşterimin bu görüşüne katılarak yoluma devam ettim” diye kendini savundu. İşlemlerinin ardından Bakırköy Adliyesi’ne sevk edilen taksi şoförü Tahsin Ay tutuklandı.

4 KİŞİYE CAN VERDİ
Birçok kısa ve uzun metrajlı filmin senaryosunu yazan, uzun metrajlı bir filminde yönetmen yardımcılığı yapan Serkan Erkök’ün sağlığında tüm organlarını bağışladığı ortaya çıktı. Erkök’ün ailesinin de izni alınarak, “akciğeri, karaciğeri, böbrekleri ve göz kapağı üstü” 4 ayrı hastaya nakledildi. Acımasızca bir trafik kazasında hayatını kaybeden genç yönetmen böylece 4 kişiye hayat verdi.

Kaynak: HaberTürk 07 Haziran 2016 Salı, 09:51:09 Serkan Erkök’e çarpan taksi şoförü yakalandı