Kadir Gecemiz Mübarek Olsun

Koronavirüs salgını sebebiyle buruk yaşadığımız mübarek Ramazan-ı Şerif’in sonlarına yaklaşırken Kadir Gecesi’ne kavuşmanın huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’in indiği, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi; rahmet pınarlarının coştuğu, Allah’ın af ve mağfirette sınır tanımayan cömertliğinin tüm kâinatı sardığı kıymetli bir gecedir.

Bizleri bu geceye kavuşturan rabbimize ne kadar şükretsek azdır. Allah bizleri bu mübarek gecenin feyzinden ve bereketinden ziyadesiyle yararlananlardan eylesin.

İnsanoğlu, farklı tezahürü ile tarihte benzeri görülmeyen büyük bir imtihandan geçiyor. Dünya, koronavirüs salgını ile ölümüne bir mücadele içerisinde. Allah’ın yardımı ve lütfu, devletimizin aldığı tedbirler ile salgından en az zarar gören ülkelerin başında ülkemiz geliyor. Başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere mücadelede canla başla çalışan tüm görevlileri bu geceki dualarımızda unutmayalım.

Peygamber Efendimizin, başını rahmet, ortasını mağfiret, sonunu cehennemden kurtuluş olarak tanımladığı Ramazan ayına veda etmeye hazırlanıyoruz.

Kadir Gecesi’ni anlamına uygun idrak edip Ramazan’ın ödülü olan bayrama sağlıkla ulaşmayı niyaz ediyoruz.

İçinde bulunduğumuz süreç gereği sosyal hayatta eskisi kadar özgür değiliz. Bu mübarek geceden hemen sonra bayram hazırlıkları başlayacak. Salgında yeni bir dalgalanmaya fırsat vermemek için alınan kararlara harfiyen uyalım inşallah.

Durak Köyü Resmi İnternet Sitesi olarak bu duygu ve düşüncelerle, köyümüzün, şehrimizin, ülkemizin ve tüm İslam aleminin mübarek Kadir Gecesi’ni tebrik ediyor; bu gecede edilecek duaların mazlum milletlerin kurtuluşuna; tüm dünyada sağlık ve huzura vesile olmasını temenni ediyoruz.