Ramazan Bayramımız Mübarek Olsun

Manevi iklimimizde müstesna faziletleriyle önemli bir yere sahip olan Ramazan Bayramı’na kavuşmanın sevincini, neşesini ve bereketini yaşıyoruz. Rabbimize hamd olsun, şükürler olsun. Sevgi ve hoşgörü kapılarının aralandığı; endişelerin ve sıkıntıların bir an için unutulduğu; aile kavramının doruk noktada yaşandığı; duygu birliğimizi en üst düzeyde tazeleme günleri olan bu güzel güne kavuşmanın huzuru içindeyiz.

Bayramlarla birlikte dargınlıklar, küskünlükler giderildiği gibi, sevgiler ve dostluklar da pekiştirilir. Şüphesiz, aramızdaki sevgi ve dostluğu, dayanışma ve yardımlaşmayı muhafaza ettiğimiz sürece birliğimiz bozulmadan dimdik ayakta kalacaktır. Bayram günlerinde bu hissiyat, bu ruh, bu inanç çok daha güçlü bir biçimde tezahür ediyor. Mübarek Ramazan ayında bir ay boyunca sabırla, umutla atılan tohumlar, bayramların gelişi ile sevgi ve coşkuyla tomurcuklarını vermeye başlar. Şimdi gönül birliği içinde bayramı idrak ediyoruz. Bu güzel beraberlik ve kaynaşma günlerinde komşularımızı, yakınlarımızı, dostlarımızı ziyaret ederek sevindireceğiz. Yoksulların, yetimlerin, çocukların yüzünü güldürmeye devam edeceğiz.

Bizler ülkemizde Ramazan ayını ve bayramı huzur içinde yaşarken ne yazık ki Müslüman coğrafyalarda masumların akan kanlarına şâhid oluyoruz. İçimiz kanıyor. Mübarek ayda, zulüm altında olan, canı yanan, feryat eden Müslüman kardeşlerimizi de unutmadık. Müslümanların bir binanın tuğlaları gibi olduğu düşüncesiyle onların acısını kendi acımız bilip çektikleri sıkıntılardan kurtulmaları için Cenab-ı Hakk’a yalvardık.

Mübarek Ramazan Bayramı vesilesiyle diliyorum ki, coğrafyamıza dönük küresel düşmanlıklar yok olsun. Diliyorum ki, bir barış ve esenlik dini olan İslam’ın merhametli dili herkesi kuşatsın. Adaletin hâkim olduğu bir değerler sistemi içinde herkes, yaşadığı dünyada onurlu bir insan olarak hayatını idame ettirsin. Kırgınlıklarımız, küslüklerimiz bu bayramın içinde erisin.

Bu duygularla Durak Köyü Resmi İnternet Sitesi olarak bayramı birlik ve beraberlik içinde huzurla geçirmenizi Cenâb-ı Hâk’tan diliyor; bu güzel bayram coşkusunun bütün gönüllerin bayram yapmasına vesile olmasını temenni ediyorum.

Ramazan Bayramımız mübarek olsun.