Kadir Geceniz Mübarek Olsun

Rahmeti, mağfireti ve bereketiyle evlerimize, gönüllerimize misafir ettiğimiz bir Ramazan ayının daha sonuna yaklaşırken mübarek Kadir Gecesi’ne kavuşmanın huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.
Rahmet ayı Ramazan’da oruç tutarak, zekat vererek, Kur’an okuyarak, teravih namazlarını hep birlikte büyük bir coşkuyla eda ederek Kadir Gecesi’ne ulaştık. Yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’in yeryüzüne indirildiği gün olan, feyizli ve bereketli bu mübarek geceye bizleri eriştirdiği için Cenab-ı Hakk’a şükrediyoruz.
Rahmet kapılarının ardına kadar açıldığı mübarek gün ve geceler, günahlarımızın affı için çok ciddi fırsatlardır. Ramazan ayının kalbi olan ve bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’nde kardeşlik bağları daha da güçlenecek, gönüllerdeki huzur iklimi berraklaşacaktır. Yapılacak dua ve yakarışlar, bir rahmet sağanağı olarak bütün dünyada yankı bulacaktır. Huzur ve huşu içerisinde geçirilen Ramazan günleri, Kadir Gecesi’nin rahmet ve bereketi ile doruğa çıkacaktır.
Bu mübarek gecede dualarımızda Doğu Türkistan’da, Filistin’de, Suriye’de, Arakan’da, Irak’ta, Mısır’da ve dünyanın farklı coğrafyalarında zulüm altında olan, canı yanan, feryat eden Müslüman kardeşlerimizi de unutmayalım.

Bu duygularla, Durak Köyü Resmi İnternet Sitesi olarak bütün hemşehrilerimin ve İslam aleminin Kadir Gecesi’ni tebrik ediyor; mübarek gecenin ülkemize, milletimize ve bütün insanlığa huzur getirmesini diliyorum.